Ionuț Iancu – România, un nou card si șansă pentru cel mai mare turneu Glory din istoria sporturilor de contact!

Faza a doua a celui mai palpitant și imprevizibil turneu din istoria sporturilor de luptă vine în direct pe 23 august, în direct de la Rotterdam Ahoy din Olanda.

The Last Heavyweight Standing a captat atenția lui The Rock, Snoop Dogg, Anthony Joshua și a fanilor luptelor din întreaga lume, în timp ce lumea i-a văzut pe Tariq Osaro, Anis Bouzid, „Big Sexy” Nico Horta și Mory Kromah rezervându-și locurile în marea finală de sfârșit de an.

Acum, „GLORY 103: Last Heavyweight Standing” va începe următoarea rundă de grei care speră să-și treacă numele în cărțile de istorie și să-și croiască drum printr-o serie de lupte pentru a-și asigura propriile bilete în finală.

Printre primele nume confirmate pentru faza a doua se numără: Fostul pretendent la titlul la categoria grea, Levi Rigters (19-3, 9 KO), care își face prima apariție de la realizările sale eroice din COLLISION 7, plus favoritul fanilor marocani, Nabil Khachab (29-6-1, 4 KO), sluggerul român, Iancu Ionut (31-11, 13 KO), și sârbul de top, Rade Opacic (21-7, 16 KO), toți revin pentru o a doua șansă în turneul Last Heavyweight Standing.

 

Mai multe anunțuri despre luptătorii noi și cei care revin și care vor participa la faza a doua a turneului Last Heavyweight Standing vor fi publicate în curând.

Site-ul Glory Kickboxing  face anunțul mult așteptat !

Iancu Tancul a impresionat atât publicul, cat si reprezentanții promoției, dupa meciul cu Azizpour si primește un nou card.

Să-i urăm, putere de muncă si succes!
Să reprezinte din nou, cu mandrie România !