Reprezentantul Clubului POWER GYM CRAIOVA, Catalin Oprea 17 ani,sportiv profesionist, a disputat  sambata 25.10 2014 un meci  pe fight cardul Galei de la Herculane din cadrul promotiei Kombat Liga la -85 kg.

Adversarul sau a fost Sauca Mario reprezentantul unui club din Timisoara si chiar daca, asa cum ne-am obisnuit, era mai mare ca varsta,acesta avand 19 ani fata de cei 17 ai lui Catalin,acesta a reusit sa se impuna in prima repriza prin KO TEHNIC  dupa ce in prealabil i-a administrat acestuia doua knockdown-uri.

Indicatiile tehnice erau sa ducem trei reprize cu accelerari pe unele portiuni cand adversarul incetinea ritmul insa Catalin si-a incercat una din combinatiile sale preferate de lovitura cu piciorul din intoarcere si si-a prins adversarul cu calcaiul pe splina iar acesta cade in genunchi.Prima repriza,prima  numaratoare.

In calitate de antrenor,i-am cerut sa reduca putin si i-am dat o combinatie scurta de la colt deoarece observasem ca adversarul isi coborase bratul din fata. Catalin a completat combinatia cu inca un croseu de stanga dupa care a venit genunchiul , insa prea tarziu pentru adversarul era din nou la podea.Al doilea knockdown,final de meci.

Victorie prin Ko tehnnic.

Felicitari Catalin,acesta este unul din meciurile care preced meciul de Centura Europeana la Tineret pe care il va sustine impotriva italianului Roberto Federico la Nasaud pe 28 Noiembrie si meciul pe care alaturi de Alex Lupu si Sorin Pantera Tanasie il va disputa in luna decembrie la Craiova.

Felicitari deasemenea sportivilor juniori, amatori ai clubului nostru care au evoluat in cadrul aceleiasi competitii ziua si care au dovedit foarte mult curaj;Dumitru Mugurel-victorie la puncte categoria 8-10 ani,-30 kg,Nicolae Atos ,-40 kg si Nicolae Armand 10-12 ani,-80 kg -au pierdut la limita,cel din urma in fata unui adversar mult mai mare ca varsta.